Vážení zákazníci, aktuální dodací lhůty jsou 2 - 3 pracovní dny. Předpokládané datum expedice Vaší objednávky je 23. 7. 2024.

Péče o křišťálové výrobky

Skleničky, které vám na tomto e-shopu nabízíme, jsou vyrobeny z křišťálového skla, ručně broušeny a speciální technologií lepení zdobeny křišťály Swarovski® Elements. Proces opracování skleniček je náročný a my mu věnujeme plnou odpovědnost, péči a snahu. Chtěli bychom, aby vám naše skleničky co nejdéle sloužily a neztratily nic ze své krásy a lesku. Proto bychom vás chtěli poprosit, abyste dodržovali níže uvedené doporučení pro starostlivost o vaše skleničky.

 

Skleničky z křišťálového skla umývejte vždy pouze ručně, ve vlažné nebo teplé vodě. Nikdy ne ve vroucí, protože by mohlo dojít k prasknutí skleničky vlivem náhle změny teploty. Také není vhodné otírat skleničky, aniž byste je předtím omyly – prach, který se na předmětech průběžně usazuje, může obsahovat drobné ostré částečky, které by mohly povrch skla poškrábat. Propláchnutím skleniček se ho zbavíte.

 

Skleničky po běžném použití stačí většinou jen opláchnout pod proudem čisté vlažné vody. Pokud je ale potřeba použít mycí prostředek, použijte takový, který neobsahuje písek. Následně je potřeba skleničky dobře vypláchnout, aby zbytky mycího prostředku nezničily chuť nápoje při jejich dalším použití. Po umytí skleničky postavte vzhůru dnem a nechte okapat, případně i takto volně vysušit. Pak už jen skleničky vyleštěte pomocí bavlněné utěrky bez chloupků nebo jelenice, čím znovu získáte lesk a tedy i skvělý dojem při dalším použití skleniček.

 

Skleničky nejsou vhodné pro mytí v myčce na nádobí.